• تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟
  تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟

 • فرا رسیدن ایام سوگ و غم سالار شهیدان اباعبدالله الحسین
  فرا رسیدن ایام سوگ و غم سالار شهیدان اباعبدالله الحسین را از طرف قلم جوانی ها تسلیت می گوییم.

 • استقبال گرم ایران از رئیس جمهوری كره جنوبی
  پارك گئون هی رییس جمهوری كره جنوبی برای انجام سفر مهم و تاریخی خود به ایران عصر امروز یكشنبه وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد تهران مورد استقبال محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت. به گزارش ایرنا، خانم 'پارك' نخستین رییس جمهوری كره جنوبی است كه از ایران دیدار می كند

 • چند خاطره شریعتمداری از شهید مطهری
  حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشت روز امروز با عنوان «زیر آن چتر نور» به بیان چند خاطره خود از شهید آیت‌الله مطهری پرداخت.

 • َذکرََ من، تسبیح من، ورد زبان من علی است جان من، جانان من، روح و روان من علی لست تا علی (ع) دارم ندارم کار با غیر علی شکر لله حاصل عمر گران من علی است
  على زيباترين نام جهان است، على ذكر لب صاحب زمان است، به كورى دو چشم اهل انکار، فقط حيدر امير مؤمنان است (روزمردپیشاپیش مبارک)

تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟
تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟
اخبار > قابل توجه مسئولین دانشگاه!
 


شماره خبر :٣٩٠٢٤٩ 

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٣    ا   ٢٠:٠٣
 
کمی توجه بیشتر!
قابل توجه مسئولین دانشگاه!
استقبال از ورودی های 93 هم تمام شد اما در این میان نکاتی دیده شد که بد نیست مسئولین دانشگاه هم توجه کنند!

تنظیم: خبرنگار تیم رسانه ای قلم جوان

هرسال در دانشگاه های سراسر کشور با فرارسیدن ایام ثبت نام، برنامه های متنوعی برای داشجویان جدیدالورود درنظر گرفته می شود. از جمله: تدارک مراسم آشنایی اولیاء و دانشجویان با دانشگاه، دیدار مسئولین دانشگاه با اولیاء، اردوی یک روزه برای ورودی های جدید و...

البته کیفیت و زمان اجرای این برنامه ها متفاوت است.

دانشگاه تفرش نیز بنابر رسم هرساله ثبت نام دانشجویان را در یک نیم روز انجام می دهد و سپس با شروع سال تحصیلی مراسمی را برای جدیدالورود ها برگزار می کند.

امسال روند ثبت نام یک ویژگی خوب داشت. اینکه با تدابیری که درنظر گرفته شده بود ساختمان امور دانشجویی زیاد شلوغ نبود و دانشجویان سریع تر مراحل ثبت نام را پشت سر می گذاشتند.

اما یک تغییر اساسی هم داشت که مناسب حال کانون ها و انجمن ها نبود. اینکه همه ی انجمن ها و کانون ها یک جایگاه در اختیار داشتند برای معرفی گروه خود که این مسئله کمی تا قسمتی پیچیده شد. جالب اینجاست که این تغییرات دقیقه ی 90 به اطلاع کانون ها و انجمن ها رسید. ( کلا ما دقیقه 90 رو دوست داریم) هم چنین جایگاه هایی که برای بعضی از گروه ها مشخص شده بود مناسب نبود. بهتر بود به جای تصمیم های دقیقه ی 90یی حساب شده عمل می شد!!

به هر حال دانشجویان قدیمی تر به این مسائل عادت کرده اند و یک جوری کنار می آیند. اما به نکات بعد نیز توجه کنید...

بسیاری از دانشجویان اهل تفرش نیستند و با  خانواده از راه های نسبتا دور برای ثبت نام می آیند. از صبح هم شروع میکنند روند ثبت نام را...میدانید یکی از مراحل ثبت نام آموزش، گرفتن تاییدیه وضعیت نظام وظیفه از دفتر پلیس+10 می باشد. خوشبختانه چون شهر تفرش بزرگ نیست خانواده ها سریع تر به محل مورد نظر می رسند. ولی امان از اینکه باید ساعاتی رو پشت میزها منتظر بمانند. در روز دوم ثبت نام شاهد این بودیم که به علت قطع بودن سیستم پلیس+10 تفرش حدود 2 ساعت روند ثبت نام به تعویق افتاد.

این چه مشکلاتی است که هر سال اتفاق می افتد؟! آیا بعد از یک بار تجربه ای این مشکلات و با توجه به اینکه همه میدانند که در این چند روز متقاضی به این اداره زیاد است، نباید از قبل پیش بینی این مشکلات اتفاقی را کرد؟!

خب همه ی اینها رو درنظر بگیرید...دانشجو به همراه خانواده به طرف ساختمان امور دانشجویی حرکت می کنند. ساعت حدودا 11 ظهر. دانشجو وارد ساختمان می شود و خانواده ها بیرون منتظر. آیا این قابل قبول است که از ساعت 8 صبح کیفیت وسایل پذیرایی کم شود و ظهر فقط آب خنک باقی بماند و بعد از ساعت 12:30 همان آب خنک هم در بیرون از ساختمان دیگر یافت نشود!!؟؟؟!!

کاش حداقل با وجود نبود سایه بان برای استراحت خانواده ها، صندلی به اندازه کافی وجود داشت برای نشستن که بعضی مجبور نشوند بر روی جدول های کنار راهرو بنشینند!!

یا حتی آنقدر مسئله ی کمبود صندلی در یک دانشگاه حاد شده که دانشجویان برای پرکردن فرم ها زمین را انتخاب کنند!!

البته این موضوع آخر بعد از تذکر شفاهی توسط دانشجویان باعث شد روز بعد چند صندلی در راهرو قرار گیرد.

این مسئله ی نبودن مکان استراحت برای خانواده ها آنقدر حاد بود که بعضی خانواده ها مجبور شده بودند در مکان هایی نامناسب استراحت کنند که ما از انتشار عکس آن شرم میکنیم!

بعضی از مسائل است که از نگاه دانشجویی باید دیده شود. پس امیدواریم مسئولین دانشگاه انتقادات ما را همانطور که خود گفته اند فرصت بدانند و در سال های آتی شاهد این مشکلات نباشیم.

 

توجه:اگر نظر شما ثبت نشد، صفحه را refreshکنید تا متن درون تصویر عوض شود..سپس نظر خود را وارد کنید.

 
کاربر مهمان
1393/06/27 12:43
0
0
اینا همه به کنار، چمن پلو دانشگاه که به دانشجوهای جدیدالورود و خانوادهاشون به قیمت 3 هزار تومان فروخته شد(!) رو کجای دلم بذارم؟!
کاربر مهمان
1393/06/25 22:28
0
2
ازتون ممنونم...سایت خوبی دارید...ای کاش واقعا مسئول ها این اشتباهات رو قبول کنند و درستش کنند...
کاربر مهمان
1393/06/25 22:8
0
2
واقعاً جای تأسف داره!!!
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوند ها