• تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟
  تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟

 • فرا رسیدن ایام سوگ و غم سالار شهیدان اباعبدالله الحسین
  فرا رسیدن ایام سوگ و غم سالار شهیدان اباعبدالله الحسین را از طرف قلم جوانی ها تسلیت می گوییم.

 • استقبال گرم ایران از رئیس جمهوری كره جنوبی
  پارك گئون هی رییس جمهوری كره جنوبی برای انجام سفر مهم و تاریخی خود به ایران عصر امروز یكشنبه وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد تهران مورد استقبال محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت. به گزارش ایرنا، خانم 'پارك' نخستین رییس جمهوری كره جنوبی است كه از ایران دیدار می كند

 • چند خاطره شریعتمداری از شهید مطهری
  حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشت روز امروز با عنوان «زیر آن چتر نور» به بیان چند خاطره خود از شهید آیت‌الله مطهری پرداخت.

 • َذکرََ من، تسبیح من، ورد زبان من علی است جان من، جانان من، روح و روان من علی لست تا علی (ع) دارم ندارم کار با غیر علی شکر لله حاصل عمر گران من علی است
  على زيباترين نام جهان است، على ذكر لب صاحب زمان است، به كورى دو چشم اهل انکار، فقط حيدر امير مؤمنان است (روزمردپیشاپیش مبارک)

تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟
تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟
اخبار > تجمع دانشجویان دانشگاه تفرش در اعتراض به اقدامات مسئولین فرهنگی +تصاویر
 


شماره خبر :٤٢٢٤٣٧ 

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٣    ا   ١٩:٤٢
 
امروز
تجمع دانشجویان دانشگاه تفرش در اعتراض به اقدامات مسئولین فرهنگی +تصاویر
جمعی از دانشجویان دانشگاه تفرش در اعتراض به مسائل فرهنگی جاری در دانشگاه در صحن دانشکده تجمع کردند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه تفرش در اعتراض به مسائل فرهنگی جاری در این دانشگاه، در صحن دانشکده علوم تجمع کردند.

در بخشی از بیانیه اعتراضی دانشجویان این دانشگاه آمده است: در خصوص عملکرد و اقدامات نا مناسب مسئولین فرهنگی که توسعه فرهنگی را مقدم بر رشد و پیشرفت آن دانسته و کیفیت را فدای کمیت نموده و صرفا افزایش شمار برنامه های فرهنگی را در اولویت قرار داده و نسبت به محتوای آن اهتمام نورزیده، نارضایتی خود را ابراز می داریم که از آن نمونه می توان به برگزاری اردوهای مختلط و اجرای مراسم ها و جشن های خلاف ارزشهای اخلاقی و اسلامی اشاره نمود که علی رغم این که پیوسته نسبت به ضعف ها و مشکلات موجود متذکر شده ایم، اقدامات و تغییرات محسوسی را مشاهده ننموده و چه بسا هر روز پس رفت عرصه فرهنگ را در دانشگاه خویش شاهد بوده ایم.

متن قرائت شده در تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تفرش به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ثمّ کان عاقبة الذین أساؤوا السُوى اَن کذّبوا بآیات اللّه وکانوا بها یستهزؤون(روم/10)

دانشگاه عرصه ای است که همواره مورد توجه تمامی جوامع و ملل بوده و هست ، چرا که اهمیت آن به سبب پیکان پیشرفت یک جامعه و همچنین به عنوان مأمن و پایگاهی به نمایندگی از جامعه ی جوان هر کشور شناخته شدن، بر همگان روشن و عیان است و پیوسته مطالبات جوانان از طریق دانشگاه رهگیری می شده است و به عنوان بستر فرهنگی یک جامعه مورد توجه و به عنوان آینه تمام نمای فرهنگی یک ملت قلمداد می شود.

فرهنگ یعنی ذهنیت های حاکم بر وجود انسان ، که رفتار های او را به سمتی هدایت می کند و فرهنگ و رفتار های یک جامعه بر خواسته از عقاید ، اخلاقیات و ارزش های یک جامعه است.

فرهنگ حاکم بر حکومت اسلامی شجره طیبه ای است که ثمره آن پیشرفت ، رشد و همدلی آحاد یک ملت است، که می بایست چارچوب و اصول آن که همان ارزش های اسلامی و اخلاقی حاکم بر جامعه می باشد، محترم شمرده شود و لزوم تبعیت عموم جامعه از این اصول تا نیل به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی و دستیابی به تمدن ناب اسلامی کاملا مشهود و بر هیچ کس پوشیده نیست.

حال اسلامی شدن دانشگاه ها که یکی از اهداف انقلاب اسلامی شمرده شده و همواره مورد تاکید امام خامنه ای(مد ظله العالی)بوده و هست و در این باره می فرمایند:"در حال حاضر باید دغدغه جامعه دانشگاهی، باور پذیری طرح اسلامی کردن دانشگاه ها باشد."

لذا می بایست به عنوان دغدغه و اولویت اصلی هر ایرانی مسلمان و به خصوص دانشگاهیان و مسئولان و مدیران دانشگاه ها قرار گیرد.

اکنون ما دانشگاهیان دانشگاه تفرش اعلام می داریم:

* نسبت به ضعف تفکر و اندیشه ی مسئولین فرهنگی دانشگاه و نوع دیدگاه سطحی ایشان نسبت به مقوله فرهنگ و مسائل اجتماعی معترض بوده و تحول جدی در اساس رویکرد آنها و توجه هرچه بیشتر به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)را خواستاریم.

* در خصوص عملکرد و اقدامات نا مناسب مسئولین فرهنگی که توسعه فرهنگی را مقدم بر رشد و پیشرفت آن دانسته و کیفیت را فدای کمیت نموده و صرفا افزایش شمار برنامه های فرهنگی را در اولویت قرار داده و نسبت به محتوای آن اهتمام نورزیده ، نارضایتی خود را ابراز می داریم که از آن نمونه می توان به برگزاری اردوهای مختلط و اجرای مراسم ها و جشن های خلاف ارزشهای اخلاقی و اسلامی اشاره نمود که علی رغم این که پیوسته نسبت به ضعف ها و مشکلات موجود متذکر شده ایم، اقدامات و تغییرات محسوسی را مشاهده ننموده و چه بسا هر روز پس رفت عرصه فرهنگ را در دانشگاه خویش شاهد بوده ایم.

* با توجه به اهمیت فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه اسلام لزوم توجه و پرداختن هر چه بیشتر به این تکلیف و واجب فراموش شده که هیچ اقدام در خور و قابل توجهی تا به حال دیده نشده است را حائز اهمیت دانسته که از مصادیق آن می توان به ناهنجاری ها و رفتار های خلاف قانون در خصوص حجاب و پوشش اسلامی اشاره نمود.

* نقش موثر معاونت دانشجویی و کمیته انضباطی در روند رو به جلوی دانشگاه غیر قابل انکار بوده در حالی که متاسفانه در این دانشگاه کم کاری و کم توجهی به این مهم، مشهود است.

* یادآوری مبانی اقتصاد مقاومتی و لزوم جهاد اقتصادی را بر مسئولین واجب دانسته و نسبت به اتلاف و هدررفت منابع مالی دانشگاه و بیت المال در امور و برنامه های پوچ و خالی از محتوا و خلاف ارزش معترض بوده و خواستار بازبینی مجدد در سیاست های اقتصادی ایشان هستیم.

* با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)مبنی بر عدم تبدیل دانشگاه به جولانگاه سیاسی و عدم نفوذ فتنه گران به دانشگاه ها و دستگاه های مدیریتی کشور خط قرمز خود را فتنه می دانیم و ضمن اعلام انزجار از سران فتنه در برابر فتنه گران محکم و استوار خواهیم ایستاد.

* ضمن مخالفت با هر گونه اقدام و عملکرد نادرست که موجب اخلال در روند رشد، علم و تحصیل دانشجویان گردد، بر تلاش و پشتکار هر چه بیشتر در زمینه ی جهاد علمی تاکید داشته و درخشش روزافزون نظام اسلامی در عرصه های علمی را خواستاریم.

* در نهایت از اینکه نتوانسته ایم به شایستگی به فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)و وصیت شهدا عمل کنیم، شرمنده ایم.

 
کاربر مهمان
1393/12/24 12:27
0
14
شما به همه اونایی که گفتید معتقید بسه! طرف تو تئاتر میگه مامانم رفته برام صابون گلنار بگیره! پیامک براش اومده میگه 8585 برام پیام داده! انصافا اینارو جلو پدر مادرش اجرا کنه ببینم روش میشه! تو جشنشون دختر و پسر پا میشدن میرقصیدن این کجای اصول انقلابه آقای روشنفکر؟!
کاربر مهمان
1393/12/24 12:23
0
14
خدمت برادر عزیزمون عرض کنم که به جای اینکه اینطور زود قضاوت کنید و بی ادبی کنید بهتره که بیاید و منطقی با هم رودر رو صحبت کنیم.
کاربر مهمان
1393/12/24 12:20
0
13
داداش من کجای فضای دانشگاه تک قطبیه؟! اونایی که تو نیم طبقه بالایی هوو میکشیدن که البته نشونه ی شخصیتشون بود مگه نیستن تو این دانشگاه؟! مگه کرسی آزاد اندیشی بهشون ندادن؟! مگه تیریبون آزاد بهشون ندادن؟! برو خودتو اصلاح کن
کاربر مهمان
1393/12/24 12:18
0
14
دوست عزیز دانشگاه محل تضارب آراست هر کس حق داره نظرشو اعلام کنه و از حق آزادی اندیشه برخوردار باشه(البته با رعایت قانون). تو دانشگاه ما هم افکار مختلف این امکان رو دارند که نظراتشون رو ابراز کنند به عنوان مثال نشریات سروش اندیشه و 16آذز و نیم نگاه و... . هر کس اگر نظری داره هر چند غلط از نظر من و شما میتونه حرفشو بزنه. وقتی نشریه سروش اندیشه بعد از یک سال خاموشی اون هم با تهدید لغو مجوز کمیته ناظر بر نشریات منتشر میشه این حرف شما هیچ معنایی پیدا نمیکنه چرا که مقصر دوستان شما و خود شما هستید که از امکاناتتون استفاده نمیکنید؛ حالا که بچه های دغدغه مند دارن کار میکنند به جای بیشتر کردن تلاش خودتون، بدوبیراه میگید که این خلاف اخلاقه و بی ادبانس!
کاربر مهمان
1393/12/19 23:1
15
2
متاسفم برای سی نفر متحجر دانشگاه که خودشونو دغدغه مند می دونند... شما نه به آزادی نه به اصول انقلاب نه به دموکراسی معتقدید... فقط جو دانشگاهو تک قطبی کردید انقدر متحجرید که حاضر به تایید نظرات مخالفتون هم نیستید
کاربر مهمان
1393/12/09 1:57
1
14
هذا من فضل ربی...
کاربر مهمان
1393/12/08 16:32
2
15
خدا رو شکر که هنوز آدم های دغدغه مند و دلسوز تو دانشگاه هست
کاربر مهمان
1393/12/08 2:12
2
15
واقعا دمتون گرم این حرکت هشدار محکمی بود بر دهان برگزار کنندگان این جور مراسمات و مسؤلین بی مسولیت دانشگاه
کاربر مهمان
1393/12/07 21:37
2
15
خیلی عالی بود....
کاربر مهمان
1393/12/06 21:44
2
16
فدایی دارییییییییییییین..............
کاربر مهمان
1393/12/06 21:43
2
15
امیدوارم بالاخره روزی دانشگاه ما هم تبدیل به مکان مناسبی برای تحصیل و تهذیب بشود دمتون گرم داداش
کاربر مهمان
1393/12/06 21:2
4
15
سلام، خیلی ناراحتم که مجبور شدم برم قم و نتونستم تو این تجمع شرکت کنم. اجرتون با حضرت زهرا سلام الله علیها
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوند ها